REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Sklepy Pepco w 2020 roku na GPW?

25 proc. akcji Pepco Group może objąć pierwotna publiczna oferta popularnej w Polsce sieci sklepów dyskontowych. Według agencji Bloomberg, właściciel waha się nadal między giełdą w Londynie a Warszawą.
Foto: materiały prasowe

Steinhoff International Holdings (SIH), grupa wywodząca się z RPA rozważa sprzedaż około jednej czwartej akcji Pepco Group,  sieci sklepów działających na rynkach Europy giełdowym inwestorom – informuje Agencja Bloomberg. Według jej źródeł SIH oczekiwałby takiej ceny za pakiet, która pozwoliłaby wycenić całe Pepco na około 4 mld euro.

O przymiarkach do IPO detalisty agencja informowała już w sierpniu, po tym jak Pepkor Group zmienił nazwę na Pepco Group. Teraz wiadomo także, że do IPO miałoby dojść w pierwszej połowie przyszłym roku, doradcami są JP Morgan i Goldman Sachs. Sprzedający zastanawiał się wcześniej, czy wybrać parkiet w Londynie, czy w Warszawie, ale bardziej skłaniać ma się obecnie ku naszemu rynkowi.

Według Bloomberga nie zapadła jeszcze żadna decyzja, a Steinhoff może zdecydować się także na inne rozwiązanie niż IPO.

SIH, do którego należą także Mattress Firm był bliski upadłości. Wyprzedaż aktywów pomaga grupie obniżyć zadłużenie, którego warunki renegocjowano na początku roku.

Pepco Group prowadzi około 2,7 tys. sklepów, w tym dyskonty odzieżowe w regionie Europy Wschodniej i Poundland w Wielkiej Brytanii.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA