Handel i konsumpcja

yestersen. Coraz więcej klientów meblarskiej platformy

Platforma e-commerce do sprzedaży mebli w I półroczu niemal podwoiła swoje przychody względem tych z ubiegłego roku. Znacząco podskoczyła również liczba klientów.

Karol Misztal, prezes yestersen.

Foto: materiały prasowe

– W najlepszym miesiącu półrocza, marcu, zrealizowaliśmy ponad 1,6 tys. zamówień i wygenerowaliśmy 1,6 mln zł GMV (wartość sprzedanych towarów). Od stycznia do czerwca najszybciej rosła sprzedaż produktów współczesnych, która osiągnęła ponadtrzykrotny wzrost w ujęciu rocznym. Co istotne, stale poprawiamy naszą marżę, która rośnie w tempie dwucyfrowym. Średnia wartość koszyka pozostaje niemal czterocyfrowa – wyjaśnił prezes yestersen Karol Misztal.

Kilka tygodni temu 20,5 proc. udziałów platformy za 4,5 mln zł objęła Fabryka Mebli Forte. Ma również pomóc w ważnym kroku firmy, jakim jest produkcja mebli marki własnej. – Nad koncepcją mebli marki własnej pracujemy wewnętrznie już od zeszłego półrocza. Forte pomoże nam te działania przyspieszyć. Jesteśmy na etapie formowania wspólnych zespołów. Liczymy, że będziemy gotowi z marką własną już niedługo, z pewnością jeszcze w tym roku – dodał Misztal.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.