REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Outdoorzy: Pomaga lepsza strona

Outdoorzy, spółka zajmująca się sprzedażą odzieży oraz sprzętu sportowo-turystycznego przez internet, zanotowała w II kwartale roku obrotowego 2016/2017 1,6 mln zł przychodów. Jest to blisko 70-proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Zysk netto wyniósł jednak zaledwie 4 tys. zł.
Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek

Rośnie liczba odwiedzających sklep, co przekłada się na zwiększenie sprzedaży dla klientów detalicznych. Głównym segmentem pozostaje handel hurtowy.

– Przewidujemy dalsze zwyżki w kolejnych kwartałach, ale porównawczo będą to już mniejsze wartości. W związku z tym, że sprzedaż detaliczna rośnie, zwiększeniu ulega również osiągana marża. Chcemy, aby coraz większy udział w marży miały produkty naszych marek, które produkujemy lub pracujemy nad wyłącznością ich sprzedaży. Szacujemy, że dodatni wynik netto powinien się pojawić na pewno w IV kwartale roku obrotowego 2016/2017, lecz dokładamy wszelkich starań, aby III kwartał tego roku był jak najlepszy – zapowiada Łukasz Golonka, członek zarządu Outdoorzy.

Firma debiutowała na początku grudnia 2016 r. na rynku NewConnect. W ramach emisji akcji serii C udało się pozyskać 625 tys. zł, sprzedając 250 tys. akcji po 2,5 zł za sztukę (następnie dokonano splitu w stosunku 1:10). W dniu debiutu cena papierów wzrosła o około 70 proc., z 0,25 zł do 0,43 zł. Pieniądze z emisji zostały przeznaczone na większy magazyn oraz unowocześnienie platformy. – Dzięki odświeżeniu strony naszego sklepu internetowego oraz jej ulepszeniu dla użytkowników mobilnych znacząco poprawił się komfort korzystania z niej – twierdzi Golonka.

Na wtorkowej sesji akcje firmy były wyceniane na około 0,41 zł. Głównymi akcjona­riuszami są Robinson Europe oraz ABS Investment, także notowane na rynku alternatywnym. paan

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA