Handel i konsumpcja

Dywidendy. Eurocash hojniej podzieli się zyskiem

Z zysku za poprzedni rok spółka może wypłacić udziałowcom po 1 zł na akcję, co zgodnie z ceną zamknięcia z poniedziałku daje 4,5-proc. stopę dywidendy.

Zdaniem Jacka Owczarka, członka zarządu Eurocashu, zakaz handlu w niedziele wpłynął pozytywnie na małe sklepy.

Foto: materiały prasowe

Akcje Eurocashu chwilę po otwarciu wtorkowej sesji były wyceniane nawet na 23,58 zł za walor, co oznaczało ponad 7-proc. wzrost w porównaniu z ceną zamknięcia z poniedziałku. Z czasem sytuacja nieco się uspokoiła, jednak optymizm inwestorów wzbudził komunikat o wysokości zaproponowanej przez zarząd dywidendy za ubiegły rok.

Wyższa dywidenda

Zarząd Eurocashu przedstawi zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu spółki, zwołanemu na 9 maja, propozycję, aby z zysku netto za ubiegły rok (149,6 mln zł) przekazać akcjonariuszom po 1 zł dywidendy. Oznacza to, że spółka może się podzielić z udziałowcami kwotą blisko 139,2 mln zł. Reszta zysku zostanie przekazana na kapitał zapasowy. Eurocash przekazał zarazem, że propozycja zarządu została pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.