Handel i konsumpcja

Oponeo.pl: Rosnący rynek e-handlu wsparł wyniki

W 2019 r. internetowy dystrybutor, dzięki zwiększeniu sprzedaży opon i felg, wypracował 962 mln zł skonsolidowanych przychodów, o ponad 14 proc. więcej niż w poprzednim roku.
Foto: Bloomberg

Zysk netto grupy wzrósł o prawie 21 proc. do 20,25 mln zł. Marża brutto na sprzedaży ukształtowała się na poziomie 19,4 pro., co oznacza wzrost rok do roku o 0,2 pkt proc.

Grupa zanotowała rekordowy wolumen sprzedanych opon, osiągając 3,7 mln sztuk, co oznacza wzrost rok do roku o 11,3 proc. Liczba sprzedanych felg osiągnęła rekordowe 139 tys., o 13,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

Na sprzedaż krajową przypadało 769,7 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 16,6 proc.. Udział przychodów krajowych w całości przychodów grupy wyniósł 80 proc. Przychody z działalności zagranicznej wyniosły 192,3 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 5,3 proc.

Wzrosty sprzedaży zostały osiągnięte przez grupę mimo kontynuacji trendu spadkowego na rynku opon w Polsce i w Europie. W skali całego kraju sprzedaż opon do samochodów osobowych w 2019 roku spadła o 8,1 proc., a w Europie o 2 proc.- Działalności grupy sprzyjał jednak dynamiczny rozwój rynku e-commerce. W 2019 roku obroty w handlu elektronicznym B2C w Europie wzrosły o 13,6 proc. rok do roku – komentuje Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl

Perspektywy na 2020 rok dla grupy wiążą się z kontynuacją obranej strategii rozwoju w segmencie e-commerce poprzez poszerzanie portfolio produktowego, udoskonalanie procesów logistycznych i wdrażanie nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań informatycznych. - Ugruntowana pozycja Grupy Oponeo.pl na rynku e-commerce, jest dziś szczególnie istotna również z punktu widzenia ostatnich wydarzeń związanych z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Obecnie większość klientów wybiera zakupy przez internet w trosce o bezpieczeństwo swoje i najbliższych – podsumowuje zarząd Oponeo.pl.

W trakcie środowej sesji za papiery Oponeo.pl płacono na giełdzie ok. 19,30 zł, co oznacza spadek o ponad 3 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.