Handel i konsumpcja

Plantwear, czyli debiut z przytupem

Inwestorzy mają powody do zadowolenia - akcje spółki podczas pierwszej sesji na małej giełdzie podrożały o ponad połowę.
Foto: materiały prasowe

Plantwear jest 376. spółką notowaną na NewConnect oraz pierwszym debiutem na tym rynku w 2020 r. Debiut  należy do udanych. Pierwszą transakcję akcjami zawarto po 10 zł, co oznacza zwyżkę o 51,5 proc. w stosunku do kursu odniesienia wynoszącego 6,6 zł. W południe skala wzrostów nieco osłabła, ale nadal jest imponująca – obecnie za akcję trzeba zapłacić 9 zł, co oznacza wzrost o 36 proc.

W pierwszej połowie 2019 r. spółka przeprowadziła kampanię crowdinvestingową na platformie CrowdConnect.pl prowadzonej przez Dom Maklerski INC. Dodatkowo  w drugim półroczu ubiegłego roku przeprowadziła prywatną emisję akcji. Łącznie pozyskała od inwestorów 2,4 mln zł, przy wycenie na poziomie 10 mln zł.

- Za nami rok intensywnego rozwoju. W tym czasie Plantwear przekształcił się z jednoosobowej działalności gospodarczej w giełdową spółkę. Było to możliwe m.in. dzięki przeprowadzonej kampanii crowdfundingowej oraz budowie społeczności klientów i inwestorów – podkreśla Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear.

Spółka jest producentem wyrobów drewnianych. Zgodnie z jej szacunkami przychody w całym 2019 r. wyniosły 9,1 mln zł i były o 92 proc. wyższe niż rok wcześniej. W samym IV kwartale wyniosły 3 mln zł. Biżuteria z drewna stanowiła w ubiegłym roku około 50 proc. sprzedaży spółki, co oznacza ponad pięciokrotny wzrost. Zarząd podkreśla, że wyniki sprzedaży znacząco przekroczyły pierwotne, szacunkowe założenia.

Plantwear  to  pierwsza spółka, która pozyskała kapitał w kampanii crowdinvestingowej i debiutuje na NewConnect po rozpoczęciu programu Partner Crowdfundingowy GPW.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.