Handel i konsumpcja

Redan osiągnął porozumienie z instytucjami finansującymi

Zarząd spółki zawarł porozumienie z bankami finansującymi jej działalność oraz obligatariuszami. W ciągu trzech miesięcy Redan ma przedstawić długoterminowy business plan obejmujący program spłat całego zadłużenia
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński kkam Kuba Kamiński

Właściciel odzieżowych marek Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontowej TextilMarket, w połowie grudnia poinformował, że może mieć problemy ze spłatą zadłużenia. Chodziło o zapadające 12 stycznia obligacje serii A o nominalnej wartości 6 mln zł. W ich miejsce Redan zaproponował emisję nowych, trzymiesięcznych obligacji. Firma zapowiadała, że chciałaby osiągnąć porozumienie z instytucjami finansowymi i wierzycielami przed świętami Bożego Narodzenia, dzięki czemu przeprowadzenie emisji byłoby możliwe na początku stycznia.

Dzisiaj firma poinformowała, że rozmowy z instytucjami finansującymi jej działalność zakończyły się sukcesem. Redan zawarł porozumienie dotyczące procesu uzgodnień zasad spłat zadłużenia finansowego z wszystkimi głównymi wierzycielami, czyli DZ Bankiem Polska, Kredyt Bankiem oraz obligatariuszami posiadającymi największe pakiety obligacji serii A i C wyemitowanych przez spółkę. Umowa została zawarta na 3 miesiące, czyli do 31 marca 2013 r. W tym okresie powinna zostać zawarta docelowa umowa regulująca zasady spłaty zadłużenia spółek z Grupy Redan na podstawie business planu zaakceptowanego także przez instytucje finansowe.

- Osiągnięte porozumienie gwarantuje nam stabilizację finansowania naszego biznesu w kolejnych miesiącach. Dzięki temu będziemy mogli uzgodnić z finansującymi nas instytucjami najlepszy harmonogram spłaty zobowiązań dostosowany do warunków rynkowych oraz naszych możliwości – mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu. - Zawarcie umowy było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich instytucji biorących udział w negocjacjach - dodaje Kruszyński.

Tę opinię potwierdza Piotr Lisiecki, Dyrektor Departamentu Klientów Korporacyjnych DZ Bank Polska. - Zawarta umowa jest sukcesem wszystkich stron, zarówno Grupy Redan jak i instytucji finansowych. Osiągnięte obecnie porozumienie i zaangażowanie wszystkich stron w jego wypracowanie bardzo dobrze rokuje na dalszy proces negocjacji w ramach przygotowywanego przez Redan programu spłaty zadłużenia - mówi Lisiecki.

W czasie obowiązywania umowy Redan będzie spłacał jedynie odsetki od zadłużenia. Natomiast spłata rat kapitałowych zostanie czasowo zawieszona. Jednocześnie właściciele wyemitowanych przez Redan obligacji serii A zapadających 12 stycznia 2013 r. zobowiązali się do objęcia nowych trzymiesięcznych papierów dłużnych. Zapłata kontrahentom handlowym nie jest oczywiście w niczym ograniczona i będzie realizowana tak jak dotychczas. - Sytuacja na rynku nie jest łatwa, ale optymalizujemy naszą działalność i dostosowujemy się do obecnych  warunków. Naszym celem jest osiągnięcie w 2013 r. zysku. Dzięki uzyskanemu wsparciu ze strony wszystkich najważniejszych partnerów finansowych z dużym optymizmem oceniamy plan na przyszły rok - zaznacz Kruszyński.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.