Gra giełdowa

Parkiet Challenge: Najlepsi inwestorzy starli się w finale gry giełdowej

Zwycięzca Jarosław Pilat zarobił 35 proc. w jeden dzień.
Do wtorkowej rywalizacji na sali notowań GPW zakwalifikowała się najlepsza dziesiątka inwestorów z pierwszego etapu naszej gry. Obszerna fotorelacja z finałowego etapu Parkiet Challenge w piątkowym „Parkiecie”.
Fotorzepa

We wtorek w siedzibie GPW dziesiątka najlepszych inwestorów zmierzyła się w finale Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Grali tylko na kontraktach terminowych.

Czytaj także: Finał Parkiet Challenge. Już znamy mistrza inwestycji!

Sesja sprzyjała optymistom, bowiem przez niemal cały dzień WIG20 piął się w górę. Emocje rosły z każdą godziną. Jeszcze przed południem na czoło wysunął się Albert „Longterm" Rokicki, który postawił na zwyżkę CD Projekt i awansował dzięki temu o kilka oczek. Szybko zrealizował zysk i – jak komentował – czekał w defensywie na rozwój wydarzeń. Jednak za sprawą wciąż rosnącego rynku jego przewaga nad kolejnymi uczestnikami finału zaczęła szybko topnieć. Zaraz po południu na pierwsze miejsce wysunął się Jarosław Pilat, a przez kolejne kilka godzin z „Longtermem" zamieniali się miejscami. Rynek jednak dalej podążał na północ, a wraz z nim zyskiwały portfele kolejnych graczy. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął jednak Pilat, który w jeden dzień zarobił około 35 proc. Do niego trafiła też nagroda w wysokości 20 tys. zł. – Podjąłem decyzję, by od początku sesji zająć pozycję długą na kontraktach na WIG20 – komentował jeszcze w trakcie rywalizacji Pilat. – Wszedłem do finału Parkiet Challenge na szóstym miejscu. Musiałem zaryzykować i zainwestować całość środków od początku – dodał zwycięzca. Na drugim miejscu znalazł się Jakub Czarnik z niemal 30-proc. zyskiem. Nagrodą za drugie miejsce było 10 tys. zł. Trzecie miejsce zajął Andrzej Bujak z wynikiem 19,3 proc. Bujak zwyciężył zaś w I etapie Parkiet Challenge. – Kontrakty są o wiele trudniejsze od akcji, a przeciwnicy w finale są naprawdę mocni – przyznał zwycięzca.

Czytaj także: Awans z szóstego na pierwsze miejsce w finale Parkiet Challenge

Wtorkowa sesja na GPW przyniosła wiele pozytywnych emocji. WIG20 zakończył dzień zwyżką o ponad 2 proc. Gwiazdami wśród dużych spółek były Orange Polska oraz Play.

Przez cały dzień nasze mobilne studio telewizyjne odwiedzali eksperci rynku kapitałowego, a rozmowy z nimi dostępne są w relacji online. Rozmowy z najlepszymi uczestnikami Parkiet Challenge pojawią się zaś na naszym kanale YouTube'a.

Powiązane artykuły

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.