Gra giełdowa

Czas na Parkiet Challenge! Podejmij wyzwanie i graj o cenne nagrody

Trwa rejestracja do konkursu inwestycyjnego Parkiet Challenge – Gra Giełdowa. Na najlepszego wirtualnego inwestora czeka 20 tysięcy złotych. Start rywalizacji już w poniedziałek 13 maja!
Foto: parkiet.com

Cztery tygodnie rywalizacji w internecie, a później finał z udziałem najlepszej dziesiątki w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – taki przebieg będzie mieć nasza gra.

Zagraj o 20 000 zł! Nie zwlekaj i już teraz zarejestruj się w Grze Giełdowej Parkiet Challenge!

Najpierw jednak czeka nas faza rejestracji, a także faza próbna, kiedy będzie można testować wirtualną platformę transakcyjną i sprawdzać swoje strategie inwestycyjne bez konsekwencji dla późniejszego wyniku w konkursie. Przed początkiem właściwej rywalizacji rachunki zostaną zresetowane i na start każdy otrzyma wirtualne 20 tys. zł.

Rywalizacja konkursowa ruszy 13 maja i będzie podzielona na cztery tygodnie – zakończy się 7 czerwca. Dla każdego z tygodni stworzymy oddzielny ranking i uhonorujemy nagrodami najlepszego uczestnika w każdym z nich. Jakie to będą nagrody – to na razie niespodzianka.

W I etapie będzie można inwestować w wirtualne akcje największych spółek z giełdy – z indeksu WIG30. W jednodniowym finale, aby podnieść dynamikę rywalizacji i umożliwić przetasowania w rankingu, handel będzie się zaś odbywać na rynku kontraktów terminowych. Chcąc zostać laureatem Parkiet Challenge, trzeba się więc będzie wykazać zarówno umiejętnością spekulacji w średnim terminie, jak i umiejętnością day-tradingu na rynku futures.

W finale z udziałem dziesięciu najlepszych uczestników z I etapu, zaplanowanym na 18 czerwca w siedzibie GPW przy ulicy Książęcej w Warszawie, nagrodzimy wszystkich jego uczestników. Pierwszej trójce przypadną główne nagrody pieniężne, odpowiednio: 20 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł.

Zarówno I etap, jak i finał odbędą się na wirtualnej platformie przygotowanej przez partnera technologicznego Parkiet Challenge – czyli Giełdę Papierów Wartościowych. Handel w tym środowisku odzwierciedla niemal w stu procentach realną giełdę i realny rachunek maklerski – notowania są podawane w czasie rzeczywistym, arkusz ofert kupna i sprzedaży akcji jest dokładnie taki jak realnie na GPW, w podobny sposób przebiega składanie zleceń. Główna różnica polega na tym, że wirtualne transakcje, inaczej niż rzeczywiste, nie wpływają na zmiany notowań poszczególnych instrumentów.

Rejestracja do Parkiet Challenge rusza już teraz, ale będzie możliwa aż do końca trzeciego tygodnia zmagań, czyli do 31 maja. Dzięki temu osoby, które zarejestrują się w ostatniej chwili, będą mogły powalczyć przynajmniej w ostatnim rankingu tygodniowym.

A jak się zarejestrować? Wystarczy wejść na stronę gra.parkiet.com i podać kilka danych, w tym m.in. e-mail i numer telefonu, przejść prosty proces weryfikacji. I już po chwili można się zalogować do platformy i rzucić w wir giełdowej rozgrywki.

Parkiet Challenge to także projekt edukacyjny. Wspólnie z partnerami gry – partnerem strategicznym PKN Orlen, partnerem głównym DM PKO BP, a także BM Alior Banku, DM BOŚ, DM mBanku i PZU Inwestycje – będziemy wprowadzać uczestników gry i wszystkich zainteresowanych w świat giełdy i inwestowania. Złożą się na to poradniki (pierwsza część już dziś), rozmowy z ekspertami w Parkiet TV, a także edukacyjne webinary, które udostępnimy na parkiet.com i naszym kanale na YouTubie.

Załączniki

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.