REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Amerykanie łagodzą cła na chińskie towary. S&P 500 w górę

Biuro Przedstawicielstwa Handlowego USA ogłosiło, że wprowadzenie dodatkowych 10-proc. taryf na niektóre towary importowane z Chin, w tym m.in. telefony komórkowe i laptopy, zostanie opóźnione do 15 grudnia.
Foto: AFP

Wall Street choć częściowo odetchnęło z ulgą. Dow Jones i S&P 500 urosły po tych informacjach o ponad 1,5 proc., a technologiczny Nasdaq, w skład którego wchodzą spółki, które mocno odczułyby cła, rośnie o ponad 2 proc.

– Zamierzamy przeprowadzić proces wykluczenia produktów objętych dodatkowymi taryfami. Produkty, dla których taryfy będą opóźnione, to konsole do gier wideo, niektóre zabawki, monitory komputerowe oraz niektóre elementy obuwia i odzieży – poinformowali przedstawiciele amerykańskiego urzędu.

Inna grupa produktów będzie również całkowicie zwolniona z taryf. Chodzi o produkty związane m.in. ze zdrowiem i bezpieczeństwem narodowym.

Pojawiły się także informacje, że wrześniowe rozmowy USA i Chin w sprawie handlu jednak mogą dojść do skutku, chociaż wcześniej uznawano je za odwołane.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA