Gospodarka

Dom Aukcyjny Abbey House na europejskich salonach

Odkąd na fundusz sztuki prowadzony przez Abbey House zwróciło uwagę Deloitte, interesują się nim zagraniczni inwestorzy

Fundusz sztuki Abbey Art Fund FIZAN już wkrótce będzie prowadziło Copernicus Capital TFI. Tym samym potwierdziły się informację „Parkietu".

- Jesteśmy w przededniu podpisania umowy o współpracy z Domem Aukcyjnym Abbey House a tym samym wkrótce spodziewamy się przejąć administrowanie funduszem – przyznaje Wojciech Jabłoński członek zarządu Copernicus Capital TFI.

Funduszem sztuki zarządza notowany na NewConnect Dom Aukcyjny Abbey House, który rezygnuje ze współpracy w tym zakresie z Idea TFI.

Nie jest to zresztą jedyna firma, która zdecydowała się na taki krok. Z prowadzenia funduszy inwestycyjnych zamkniętych przez Idea TFI zrezygnowały ostatnio m.in. Conerga i Vindexus, część funduszy, np. ten prowadzony dla Electusa jest obecnie w likwidacji.

Czy w związku z tym rośnie zainteresowanie ofertą Copernicusa? – Nie komentujemy tego. Mogę tylko powiedzieć, że obserwujemy zwiększone zainteresowane inwestorów zmianą towarzystwa zarządzającego i powierzeniem Copernicusowi zarządzania ich funduszem – mówi Jabłoński.

Abbey Art Fund FIZAN w ubiegły piątek rozpoczął kolejną emisję certyfikatów, dzięki której zamierza pozyskać kolejne 2-3 mln zł. Jego aktywa wynoszą teraz 12 mln zł. – Liczymy, że będzie to 20 mln zł do końca roku – mówi Jakub Kokoszka, prezes Domu Aukcyjnego Abbey House.

Przekonuje, że to bardzo prawdopodobne. – Odkąd nasz fundusz został wymieniony jako jedyny w tej części Europy w najnowszym raporcie Art & Finance Report 2013 Deloitte z Luksemburga, zainteresowali się nim również inwestorzy zagraniczni. Szczególnie w kontekście imponującego tempa rozwoju naszego rodzimego rynku sztuki oraz dobrych i stabilnych wyników funduszu – podaje Kokoszka.

Są to głównie inwestorzy instytucjonalni. Wśród polskich klientów funduszu dominują osoby fizyczne – jest ich obecnie ok. 100.

Abbey House liczy, że dzięki zmianie TFI prowadzącego fundusz, będzie mogło nawiązać współpracę z większą liczbą dystrybutorów.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.