REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Dekada Lauru Konsumenta

Trzydzieści osiem milionów polskich konsumentów ma potężną siłę i tworzy atrakcyjny rynek. Każdego roku Polacy wydają dziesiątki miliardów złotych na różnego rodzaju usługi i produkty. Które z nich są najpopularniejsze? Do kogo popłynie strumień pieniędzy od zadowolonych nabywców?

Na te pytania odpowiada niezależny, ogólnopolski plebiscyt, nazwany Laur Konsumenta. Właśnie jego zadaniem jest wyłonienie najpopularniejszych produktów i usług w około trzystu kategoriach! Nagroda wskazuje konsumentom oferty godne polecenia i zainteresowania. Idea plebiscytu okazała się strzałem w dziesiątkę i od dekady towarzyszy konsumentom, ułatwiając wybór najlepszych produktów i usług.

Ten jeden z najpopularniejszych w kraju sondaży opinii konsumentów prowadzony jest na grupie minimum tysiąca głosujących w każdej z kategorii. Sondaże prowadzone są telefonicznie i na tematycznych stronach internetowych. W praktyce blisko milion internautów odwiedzających strony tematyczne staje przed pytaniem konkursowym, które brzmi: „Jaki produkt najczęściej pan/pani wybiera lub poleca innym?" W zestawieniu jest kilka marek do wyboru. Taki sposób prowadzenia sondażu sprawia, że są one obiektywne i reprezentatywne.

Sondaż pozwala wychwycić nie tylko preferencje wobec ofert, ale także zbadać profil konsumenta i jego geograficzne rozmieszczenie. Jest skutecznym narzędziem marketingowym, które zawiera wiele ciekawych informacji rynkowych.

Laur Konsumenta jest plebiscytem całkowicie niezależnym i bezpłatnym. Producent lub usługodawca nie płacą za pojawienie się wśród wyróżnionych podmiotów. Pobierana jest jedynie opłata licencyjna, gdy producent lub dystrybutor używa godła w celach reklamowych. Laur Konsumenta występuje w dwóch wersjach, w zależności od branży. Dla usług, np. bankowych, stosowany jest Laur Klienta, natomiast dla produktów przygotowano Laur Konsumenta.

Godło ma także gradację zależną od liczby wskazań. Najwyższym stopniem jest złoty Laur Konsumenta/Klienta. Poniżej znajdują się srebrny i brązowy, natomiast miejsca od czwartego do szóstego nagrodzone są godłem Wyróżnienie konkursu Laur Konsumenta/Klienta. Plebiscyt Laur Konsumenta/Klienta funkcjonuje od dekady i jest dobrze rozpoznawalnym godłem, które stanowi skuteczną rekomendację dla konsumentów, a dla przedsiębiorców jest dobrym narzędziem marketingu.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA