Gospodarka - Świat

Independent: Wodorowa alternatywa

Hyundai oraz brytyjska firma chemiczna Ineos współpracują nad stworzeniem pierwszego wodorowego SUV-a.
Foto: materiały prasowe

Auto Ineos Grenadier ma być pierwszym modelem, który wykorzysta technologię wodorowych ogniw paliwowych. Jak podkreślają spółki, główną barierą w rozwoju technologii jest produkcja i transport wodoru, przez co bardzo mało jest punktów tankowania. Dotychczas nie podano daty premiery auta ani jego ceny. Samochód ma być produkowany we Francji. Na rozwój pojazdów wykorzystujących wodór decydują się głównie firmy, które przespały rewolucję aut elektrycznych i nie zainwestowały w tę technologię. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.