Gospodarka - Świat

The New York Times: TikTok cały czas dostępny

Sąd wydał wstępny nakaz przeciwko zarządzeniu Donalda Trumpa, na mocy którego aplikacja do nagrywania krótkich filmów TikTok miała zostać w niedzielę zablokowana.
Foto: Bloomberg

Zdaniem rządu zastosowane środki miały być adekwatne do zagrożenia, jakie stanowi chińska aplikacja, jednak sąd nie przychylił się do tego stanowiska. Prawnicy TikToka argumentowali, że usunięcie aplikacji ze sklepów, takich jak App Store czy Google Play, na kilka tygodni przed wyborami oraz w okresie pandemii naruszałoby prawo nowych użytkowników do publikowania ich poglądów na ten temat.

Saga związana z zablokowaniem aplikacji trwa od początku sierpnia. Wtedy Trump zdecydował, że TikTok oraz komunikator WeChat zagrażają bezpieczeństwu narodowemu, a jeśli mają dalej działać, muszą zostać wykupione przez amerykańskie spółki. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.