REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Saudi Aramco: Czy dojdzie do debiutu?

Saudyjski koncern wystąpił z oficjalną prośbą do globalnych banków o przedstawienie propozycji potencjalnych ról w planowanej pierwszej ofercie publicznej – donosi agencja Reuters, powołując się na osoby związane ze sprawą.

Amin H. Nasser, prezes Saudi Aramco.

Foto: Bloomberg

Planowane IPO będzie prawdopodobnie największym debiutem na świecie, ponieważ spółka może zebrać nawet 100 mld USD.

Debiut kontrolowanej przez państwo spółki naftowej był od dawna celem księcia Arabii Saudyjskiej Mohammeda bin Salmana, który ma zamiar wycenić firmę na około 2 bln USD. Byłaby to najdroższa giełdowa spółka świata. Obecnie najdroższą firmą pozostaje Microsoft, którego kapitalizacja wynosi 1,07 bln USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA