REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Rekordowe dywidendy w II kwartale

Akcjonariusze spółek notowanych na giełdach na całym świecie zgarnęli w II kwartale ponad pół biliona USD z dywidend. To były rekordowe wypłaty.
Foto: AFP

Ale mimo że spółki wypłaciły w formie dywidend 513,8 mld USD, najwięcej w ciągu jednego kwartału, to tempo wzrostu rok do roku spadło do zaledwie 1,1 proc. w porównaniu z 14 proc. w takim samym okresie minionego roku.

Analityk z globalnej firmy zarządzającej aktywami Janus Henderson, która zebrała dane z 1200 największych notowanych spółek, powiedział, że to spowolnienie odzwierciedla osłabienie globalnej gospodarki i umocnienie kursu dolara.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Odbierz 50% rabatu
na miesięczną eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA