REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Brytyjczycy masowo kupują w sieci

Cztery piąte mieszkańców Wielkiej Brytanii dokonuje zakupów za pośrednictwem internetu, a 44 proc. wydaje w ten sposób od 100 do 500 funtów kwartalnie.
Foto: Adobestock

Z najnowszego raportu Krajowego Urzędu Statystycznego wynika, że obecnie 80 proc. Brytyjczyków kupuje za pośrednictwem internetu, podczas gdy przed rokiem dokonywanie takich operacji deklarowało trzy czwarte z nich.

W tym roku dokonała się też rewolucja pokoleniowa w tej dziedzinie, bo już ponad połowa (54 proc.) osób w wieku 65 lat i więcej też kupuje w sieci.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA