REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Złoto najdroższe od dziewięciu lat

Notowania królewskiego metalu po raz pierwszy od 2011 r. przebiły barierę 1800 USD za uncję i zmierzają w kierunku historycznego szczytu na poziomie 1900 USD.
Foto: Adobestock

Na rynkach utrzymuje się niezwykła mieszanka strachu i nadziei. Z jednej strony indeksy w USA rosną, napędzane przez działania Fedu i optymizm wśród inwestorów dotyczący odbicia gospodarczego. Z drugiej strony rośnie cena złota, które uznawane jest na bezpieczną przystań w dobie obaw o drugą falę zachorowań na Covid-19.

Cena złota w środę po raz pierwszy od września 2011 r. sforsowała pułap 1800 USD. Kruszec od początku roku zdrożał już o 19,5 proc., do 1815 USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA