Gospodarka - Świat

The Guardian: Na Wyspach najlepiej płacą Credit Suisse i SAP

Trzy banki z City, niemiecki producent oprogramowania i Facebook najwięcej płacą swoim pracownikom w Wielkiej Brytanii.
Foto: AFP

Z analizy dokonanej przez Glassdoor, portal pośrednictwa pracy, wynika, że najniższe wynagrodzenia otrzymują pracownicy Domino's Pizza, sieci sklepów odzieżowych Footasylum i obuwniczych Shuh. Klasyfikacji najlepiej płacących przewodzą szwajcarski bank inwestycyjny Credit Suisse i niemiecki producent oprogramowania SAP, gdzie średnie łączne wynagrodzenie wyniosło 90 tys. funtów rocznie, na co złożyły się pensje, nagrody, prezenty i składki ubezpieczeniowe czy emerytalne. Przy czym w banku średnia pensja (bez dodatków )wynosiła 82 tys. funtów, a w SAP 66 tys. funtów. Na trzecim miejscu znalazł się Deutsche Bank, gdzie średnie wynagrodzenie (z dodatkami) wyniosło 89,5 tys. funtów, a na czwartym Facebook z 89 tys. funtów. Pierwszą piątkę w tej tabeli zamknął brytyjski bank Standard Chartered, który płacił pracownikom średnio 85 tys. funtów. Kalifornijska spółka komputerowa Salesforce i inne firmy technologiczne Dell, Oracle i Google uzupełniły pierwszą dziesiątkę razem ze szwajcarskim bankiem UBS. Przy czym Google zajął dziesiąte miejsce ze średnim wynagrodzeniem 78 tys. funtów, wyprzedzając o 4 tys. funtów Goldmana Sachsa. JB

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.