Gospodarka - Świat

Wracają obawy przed recesją w Ameryce

Janet Yellen, szefowa Fedu w latach 2014–2018, stwierdziła, że koronawirus może przynieść recesję do USA.
Foto: Bloomberg

– Możemy zobaczyć jego znaczący wpływ na Europę, która już wcześniej i tak była słaba. Jest prawdopodobne, że może on również wepchnąć Stany Zjednoczone w recesję – powiedziała Yellen. Dodała jednak, że recesja jest mało prawdopodobna, jeśli epidemia mocno nie uderzy w USA. – Wcześniej mieliśmy dosyć dobre perspektywy i choć jest ryzyko, to prognozy dla USA wciąż wyglądają dobrze – uważa była szefowa Fedu. (W czwartek kolejny odczyt PKB potwierdził 2,1 proc. wzrostu w czwartym kwartale.)

„Washington Post" donosił niedawno, że prezydent USA Donald Trump jest poważnie zaniepokojony skutkami epidemii koronawirusa dla gospodarki i rynku akcji. Publicznie stara się jednak zapewniać, że „sytuacja jest pod kontrolą". W środę wieczorem ogłosił, że wiceprezydent Mike Pence będzie kierował działaniami mającymi pomóc powstrzymać epidemię. Napisał też na Twitterze, że „fakenewsowe media" robią „wszystko, co możliwe, by przedstawić koronawirusa jak najgorzej, w tym również wywoływać panikę na rynkach".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.