Gospodarka - Świat

Deutsche Bank odcina się od Trumpa

Deutsche Bank nie będzie w przyszłości prowadził interesów z Donaldem Trumpem ani jego spółkami – donosi „New York Times”. Zanim Trump został prezydentem, Deutsche Bank wielokrotnie udzielał dużych pożyczek jego imperium biznesowemu.
Foto: Bloomberg

Trump Organization, holding kontrolowany przez rodzinę prezydenta USA, ma do spłacenia pożyczki zaciągnięte w Deutsche Banku warte 340 mln dolarów. Zostały one przeznaczone na projekt pola golfowego w Miami oraz budowę hoteli w Waszyngtonie i w Chicago.

Agencja Reutera donosiła, że Deutsche Bank chciał zakończyć relacje biznesowe ze spółkami Trumpa po listopadowych wyborach prezydenckich. W ostatnich latach bank był ostro krytykowany za to, że w przeszłości udzielał Trump Organization kredytów. Pożyczki te były udzielane jednak na całkowicie legalną działalność biznesową i znaczną większość z nich przyznano wówczas, gdy Trump nie działał jeszcze w polityce.

Deutsche Bank oficjalnie nie komentuje doniesień mówiących o planowanym zakończeniu związków biznesowych z Trumpem. Christiana Riley, szefowa amerykańskich operacji Deutsche Banku, potępiła jednak zamieszki na Kapitolu, do których doszło 6 stycznia. „Jesteśmy dumni z naszej konstytucji i stoimy przy tych, którzy chcą jej bronić, by zapewnić to, że wola ludzi zostanie podtrzymana i dojdzie do pokojowego przekazania władzy" – napisała w serwisie LinkedIn.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.