REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Kraj

Black Friday pobił rekordy

Wartość sprzedaży w sklepach tego dnia była aż 50 proc. wyższa niż rok temu co pokazuje że Polacy pokochali nowy handlowy zwyczaj.
Foto: AFP

Według wstępnych danych platformy Shoper na podstawi8e wyników sprzedaży z kilkunastu tysięcy sklepów internetowych można już ocenić ostatni Black Friday jako wielki sukces. Wartość sprzedaż na całej platformie wyższa o 50 proc. niż w Black Friday 2018 r. i o 185 proc. wyższa niż w "zwykły dzień" czyli w poprzedni piątek.

Pełne dane będą znane za jakiś czas, ale  nawet wstępne pokazują iż Polacy tego dnia tłumnie ruszyli do sklepów. Do tego platformy handlowe też pokazują, że konsumenci tego dnia nie zawiedli. Choć to dopiero półmetek rabatowej akcji na platformach Grupy Domodi (domodi.pl, allani.pl oraz homebook.pl), to już pierwsze trzy dni pozwoliły pobić zeszłoroczne efekty sprzedażowe.

Grupa prowadzi bowiem intensywną, trwającą tydzień akcję sprzedażową o nazwie Black Week, zakładając jednocześnie, że w jej trakcie zazębiają się Black Friday i Cyber Monday.

Od piątku do niedzieli konsumenci realizowali intensywnie swoje zakupy on-line. Najpopularniejszą branżą w tym okresie okazała się moda, a w niej: odzież, obuwie i dodatki. Wśród najchętniej klikanych kategorii na domodi.pl i allani.pl znalazły się: sukienki, botki oraz kurtki damskie. Tym samym, dwa flagowe serwisy Grupy Domodi związane z tą gałęzią handlu: domodi.pl oraz allani.pl wygenerowały wysoki ruch dla sklepów i marek partnerskich, z którymi współpracują – mówi Martyna Głowińska, marketing i PR manager w Grupie Domodi.

Według danych za okres od 29 listopada do 1 grudnia obie platformy odwiedziło łącznie 2,2 mln użytkowników, a wygenerowali oni ponad 3 mln sesji.  Wartość transakcji wygerowanych za pośrednictwem tych platform już teraz liczone jest w milionach złotych. Akcja rabatowa nadal trwa, finalne jej wyniki poznamy 8 grudnia.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA