Gospodarka - Kraj

Dobrobyt: Polska przed Włochami

Największą stopę zwrotu krajom naszego regionu przyniosłyby inwestycje w służbę zdrowia.
Foto: Adobestock

Pod względem szeroko rozumianego dobrobytu Polska zajmuje 33 miejsce na 149 państw uwzględnionych w rankingu Instytutu Legatum. Tuż za Polską są Włochy.

Najnowsza, 12. edycja rankingu, który porównuje kraje pod względem prosperity, ukazała się w grudniu ub. r. W tym tygodniu Instytut Legatum wraz z austriacką grupą finansową Erste opublikowały jednak rozszerzony raport poświęcony krajom Europy Środkowo-Wschodniej. Szukają w nim odpowiedzi na pytanie, czy bogacenie się regionu idzie w parze z poprawą warunków mieszkaniowych, jakości służby zdrowia oraz systemu szkolnictwa. Wnioski są umiarkowanie optymistyczne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.