Gospodarka - Kraj

Duda zachęci Biały Dom do zaangażowania?

Według nieoficjalnych informacji trafiających do mediów, podczas wizyty w USA prezydent Duda ma rozmawiać m.in. o wsparciu Amerykanów dla polskiej energetyki jądrowej.
Foto: AFP

Jeżeli w tych plotkach tkwi ziarno prawdy, to amerykańska wizyta prezydenta będzie co najwyżej atomowym rekonesansem. – Osobiście uważam, że w Polsce wciąż nie ma woli politycznej i gotowości, by rozwijać w określonej przyszłości energetykę jądrową – komentuje dla „Parkietu" prof. Wacław Gudowski, ekspert w dziedzinie energetyki nuklearnej z Królewskiego Instytutu Technologii w Sztokholmie.

– Rozwój energetyki jądrowej wymaga definitywnie porozumienia ponad podziałami partyjnymi, a w Polsce o to chyba teraz bardzo trudno – kontynuuje nasz rozmówca. – Natomiast taka umowa może być niesłychanie atrakcyjna dla ekipy rządzącej. I dlatego myślę, że jest w tym dużo prawdy. A przynajmniej prawdy, którą da się przelać na medialny sukces – dorzuca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.