Giełda

WIG20 powstrzymywany na oporze

Mimo obiecującego początku sesji kolejne godziny nie przynoszą trwałego wybicia WIG20 ponad poniedziałkowe otwarcie. WIG20 jest słabszy od głównych rynków.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Indeks dużych spółek rozpoczął czwartkową sesję od zwyżek i ataku na maksima z poprzedniego dnia, będące zarazem poziomem otwarcia sesji z poniedziałku. Wówczas doszło do silnych spadków na rynkach akcji. W odróżnieniu od głównych giełd WIG20 ma spore kłopoty z odrobieniem strat z początku tygodnia. Na początku drugiej połowy sesji indeks dużych spółek nadal świeci na zielono, jednak przewaga popytu kurczy się. W ścisłej czołówce pozostaje KGHM, które zwyżki o około 2,4 proc. Za nim są CD Projekt, Tauron i Asseco Poland. Tabelę zamykają PKN Orlen wraz z Santanderem i Dino Polska (-2,1 proc.).

WIG20 jest dziś jednym ze słabszych indeksów na tle Europy. Część indeksów zyskuje sporo powyżej 1 proc. Z kolei niemiecki DAX jest 0,8 proc. powyżej zamknięcia z wczoraj.

Na rynku walut złoty odrabia dziś straty, do 3,87 zł za dolara oraz 4,57 zł za euro. "Dzisiejsza sesja na rynkach walutowych będzie upływała w cieniu wyczekiwania na komunikaty ze strony Europejskiego Banku Centralnego. ECB ma dzisiaj o 13:45 podjąć decyzję w kwestii stóp procentowych, jednak tu raczej nie powinno być niespodzianki" - komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ. "Tymczasem o wiele większą uwagę przyciągnie nieco późniejsza konferencja po posiedzeniu ECB, która rzuci więcej światła na nastawienie banku centralnego do dalszej polityki monetarnej w eurolandzie" - zaznacza Sierkowska.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.