Fundusze inwestycyjne TFI

Skarbcowi i Quercusowi wzrosło

Aktywa dwójki z trójki notowanych na GPW towarzystw w listopadzie wzrosły. W Skarbcu dzięki wynikom zarządzania, a w Quercusie dodatkowo za sprawą przewagi wpłat nad wypłatami.
Foto: Adobestock

Kapitał zgromadzony w funduszach Quercusa TFI wzrósł w listopadzie z 2570,7 mln zł do 2582,9 mln zł. W tym samym czasie w Quercusie Parasolowym SFIO aktywa sięgały na koniec listopada 2112,3 mln zł. Miesiąc temu było to 2101,9 mln zł. Jak podaje TFI, łączne saldo sprzedaży funduszy wyniosło w zeszłym miesiącu 5 mln zł. Stosunek umorzeń do wpłat do funduszy Quercusa był korzystny drugi miesiąc z rzędu – w październiku saldo wyniosło 20 mln zł. We wrześniu jednak z Quercusa TFI odpłynęło 51 mln zł netto.

Z funduszy Skarbca w listopadzie klienci więcej pieniędzy wycofali, niż do nich wpłacili – saldo było 26 mln zł pod kreską. Co prawda to więcej niż w październiku, kiedy przewaga umorzeń sięgnęła 9,4 mln zł, jednak znacznie mniej niż w wielu poprzednich miesiącach. Akcje Skarbca Holdingu – właściciela TFI – w poniedziałek zniżkowały o 2,8 proc., do 17,2 zł, choć obroty pod koniec sesji sięgały zaledwie kilkunastu tysięcy złotych. Kurs Quercusa zniżkował z kolei o 1,78 proc., do 2,21 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.