Fundusze inwestycyjne TFI

Przecenione strategie ostatnio odreagowały

Silne zwyżki banków czy spółek petrochemicznych na GPW wzniosły notowania portfeli, które w tym roku przyniosły duże straty.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Fundusze, które od dłuższego czasu pozostawały w tyle, w ostatnich tygodniach zdecydowanie odbijają. Co mają w portfelach?

Słabeusze kontratakują

Mimo ostatniego dynamicznego odbicia na GPW akcje największych krajowych spółek wciąż wypadają słabo na tle rynków zagranicznych, w tym giełd krajów wschodzących. MSCI Emerging Markets, indeks rynków wschodzących, od początku roku zyskał już około 10 proc. Z kolei indeks szerokiego krajowego rynku WIG jest wciąż ponad 8 proc. pod kreską. Od przełomu października i listopada na GPW rządzą spółki, które dotychczas w związku z pandemią koronawirusa traciły na wartości. Chodzi m.in. o mocno przecenione po obniżkach stóp procentowych banki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.