Fundusze inwestycyjne TFI

Strategia pasywna na „misie” zaskoczyła

Beta ETF mWIG40TR Portfelowy FIZ, czyli fundusz pasywny naśladujący indeks mWIG40 Total Return (mWIG40 powiększony o dywidendy), zebrał już około 74 mln zł aktywów, co czyni go jednym z większych funduszy w grupie małych i średnich spółek.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Beta ETF mWIG40TR Portfelowy FIZ to jeden z trzech funduszy pasywnych, które pojawiły się w tym roku na GPW w ramach współpracy AgioFunds TFI i Beta Securities Polska. Zadebiutował na początku września. Zgodnie z najświeższym raportem Beta ETF mWIG40TR Portfelowy FIZ ma już 73,5 mln zł aktywów pod zarządzaniem. Tymczasem fundusze krajowych TFI, inwestujące w małe i średnie spółki, mają pod zarządzaniem średnio niecałe 70 mln zł. Średnią zawyżają m.in. NN Średnich i Małych Spółek (204 mln zł aktywów), Allianz Akcji Małych i Średnich Spółek (158 mln zł) oraz Investor Top 25 Małych Spółek (143 mln zł).

Fundusz z oferty Agio TFI ma oczywiście zupełnie inny charakter (pasywny) i stąd też znacznie niższe opłaty za zarządzanie niż w innych strategiach inwestujących w „misie" – 0,8 proc. od aktywów w skali roku. Dla porównania we wspomnianej trójce funduszy opłata stała sięga 3,5 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.