Fundusze inwestycyjne TFI

Baltic Capital TFI otworzy parasol i powalczy o klientów detalicznych

Mało które TFI decyduje się dziś na rozszerzenie oferty. Największe towarzystwa są zajęte PPK. Tymczasem jedno z najmniejszych towarzystw na rynku, które dotąd prowadziło fundusze zamknięte, ruszy z funduszami otwartymi.

Arkadiusz Bogusz, prezes Baltic Capital TFI, nie dostrzega dużej wartości fundamentalnej w obligacjach skarbowych.

Foto: materiały prasowe

Jedno z najmłodszych i najmniejszych TFI zamierza uruchomić parasol funduszy otwartych i powalczyć o klientów detalicznych. Wniosek jest już od kilku miesięcy w Komisji Nadzoru Finansowego.

Sześć nowych funduszy

– Aktualnie w naszej ofercie są tylko fundusze zamknięte, jednak są to rynkowe strategie, które prawie w całości mogłyby być zaimplementowane na fundusze otwarte. Dlatego też nasze plany rozwojowe silnie wiążemy z rozbudowaniem oferty właśnie o fundusze otwarte – tłumaczy Marcin Wiński, członek zarządu Baltic Capital TFI. – Wierzymy, że będziemy w tej lidze silnym graczem na rynku, wyróżniającym się efektywnością zarządzania. Od zawsze naszym celem jest jak najlepsza optymalizacja relacji zysku do ryzyka – przyznaje Wiński. Jak mówi, obecnie strategie zamknięte skupiają się na płynnych i rynkowo wycenianych instrumentach, głównie akcjach i obligacjach, a ze względu na ograniczoną liczbę płynnych spółek w Polsce zarządzający inwestują także na rynkach zagranicznych, głównie w Europie oraz USA.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.