Fundusze inwestycyjne TFI

Inwestorzy liczą na koniec wojen handlowych i inwestycje w OZE

Zdaniem zarządzających zmiana na fotelu prezydenta przełoży się na większą troskę o klimat oraz rozwiązanie sporu handlowego z Państwem Środka.
Foto: Bloomberg

Banki centralne mają kontynuować luźną politykę monetarną, a klimat wokół inwestycji w akcje wciąż powinien być dobry.

Lepsze stosunki z Chinami

Poniedziałkowe nagłówki zdominowały informacje o postępach prac nad szczepionką przeciwko COVID-19, zarówno o jej skuteczności, jak i o wielkości próby, na której dokonano testów. Giełdy na całym świecie zareagowały silnymi wzrostami. Najmocniej zyskiwały oczywiście te przedsiębiorstwa, które najwięcej traciły przez pandemię i rządowe obostrzenia. Najczęściej są to tzw. spółki value. – Poniedziałkowa reakcja rynków na pozytywne informacje o szczepionce jest raczej krótkotrwała. Bardziej zdecydowanej spodziewam się po dopuszczeniu którejś ze szczepionek do zastosowania na pacjentach – komentuje Krzysztof Socha, dyrektor inwestycyjny w Esaliens TFI.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.