Fundusze inwestycyjne TFI

Aktywa portfeli detalicznych we wrześniu w dół

Z końcem września aktywa zgromadzone w funduszach inwestycyjnych były większe o 0,6 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem i sięgnęły 314,2 mld zł – wynika z zestawienia Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz serwisu Analizy.pl.
Foto: Adobestock

Poprzedni miesiąc przyniósł przerwę w zwyżkach akcji oraz słabsze notowania funduszy obligacji, co przełożyło się negatywnie na aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych. Tym razem jednak sporym wsparciem były fundusze niedetaliczne, których aktywa zwiększyły się o 3,3 mld zł – szacuje serwis Analizy.pl. W tym czasie aktywa funduszy detalicznych spadły o 1,4 mld zł, do czego w dużej mierze przyczynił się ujemny wynik z zarządzania (we wrześniu do funduszy detalicznych napłynęło zaledwie niecałe 300 mln zł).

Największy przyrost w ujęciu wartościowym – o ponad 440 mln zł, czyli o 0,9 proc. – odnotowały fundusze mieszane, głównie dzięki napływom. Środki w nich zgromadzone zbliżyły się do 43 mld zł. Z kolei aktywa funduszy akcji zmniejszyły się o 0,5 mld zł, do nieco ponad 36 mld zł. Przypomnijmy, że ta kategoria funduszy przyciągnęła we wrześniu wpłaty od klientów, jednak kapitał zmalał przez wyniki zarządzania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.