Fundusze inwestycyjne TFI

Fundusze dłużne: TFI tłumaczą spadki sytuacją rynków

W poprzednim wydaniu opisaliśmy kilka funduszy, które TFI reklamowały jako alternatywy dla lokat bankowych.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Okazało się jednak, że część z tego typu produktów od początku roku notuje spadki. Chodziło o produkty Skarbca TFI oraz TFI Allianz Polska. „Allianz Trezor polecany jest inwestorom, którzy poszukują alternatywy dla lokat bankowych i cenią bezpieczeństwo i stabilny wzrost oszczędności przy dużej płynności środków" – czytamy na stronie TFI Allianz Polska. Tymczasem wg wyceny z 27 sierpnia fundusz jest 0,29 proc. na minusie od początku roku. Część klientów może czuć się wprowadzana w błąd, bo w przypadku lokat bankowych nie może być mowy o nominalnym pomniejszeniu odłożonego kapitału. TFI Allianz, tłumacząc spadki funduszu, wskazuje na trudną sytuację rynków długu w tym roku.

– Zawarta w statucie polityka inwestycyjna subfunduszu Allianz Trezor zakłada inwestowanie co najmniej w 70 proc. w obligacje skarbowe. Nasz portfel koncentrował się na obligacjach o niskim ryzyku stopy procentowej, głównie obligacjach zmiennokuponowych serii WZ bądź też obligacjach o krótkich terminach do zapadalności – mówi Marek Kuczalski, dyrektor departamentu zarządzania portfelami dłużnymi, TFI Allianz Polska.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.