REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Klienci TFI wpatrzeni w strategie dłużne

Giełdowe TFI w sierpniu były w podobnej sytuacji jak w lipcu, jeśli chodzi o sprzedaż. Wysoką formę zachowuje tegoroczny lider.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Wygląda na to, że w sierpniu na rynku funduszy utrzymywały się podobne trendy jak w poprzednich miesiącach. Solidne napływy zanotowało znów m.in. NN Investment Partners TFI, ale świeży kapitał pozyskały także strategie Generali Investments TFI, Pekao TFI, a także – trzeci miesiąc z rzędu – Quercusa TFI. Stracił z kolei Skarbiec TFI.

Quercus znów zyskał

Szczegółowe dane o aktywach w funduszach inwestycyjnych na koniec sierpnia zaprezentowały notowane na giełdzie Skarbiec Holding oraz Quercus TFI. W poniedziałkowe popołudnie notowania Skarbca rosły o ponad 1 proc., do 17,3 zł za walor, jednak przy bardzo niskich obrotach. Według raportu za sierpień łączne aktywa pod zarządzaniem w ciągu zeszłego miesiąca obniżyły się z 3,899 mld zł do 3,796 mld zł. Aktywa funduszy Skarbca skierowanych do szerokiego grona inwestorów skurczyły się zaś z 3,459 mld zł do 3,367 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA