REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

GetBack. Decyzję KNF poznał Saturn TFI, trzy towarzystwa jeszcze czekają

Po około roku od informacji o rozpoczęciu przez KNF postępowania administracyjnego wobec czterech towarzystw funduszy inwestycyjnych w związku z funduszami wierzytelności obsługiwanymi przez GetBack poznaliśmy finał sprawy wobec jednego z nich – Saturna TFI. Na decyzje Komisji czekają jeszcze Noble Funds TFI, Lartiq TFI (d. Trigon TFI) i Altus TFI.

Sławomir Kamiński, prezes Saturna TFI

Foto: materiały prasowe

Nie wiadomo, kiedy opublikowane zostaną decyzje wobec pozostałych trzech towarzystw. „Z uwagi na ustawową tajemnicę zawodową Urząd KNF nie jest uprawniony do przekazywania informacji na temat działań nadzorczych prowadzonych wobec konkretnych podmiotów nadzorowanych (w tym na temat przebiegu postępowań administracyjnych)" – przypomina KNF.

Na wtorkowym posiedzeniu KNF cofnęła Saturnowi TFI zgodę na działanie oraz nałożyła karę 5 mln zł (maksymalna wysokość sankcji) za naruszenie ustawy o funduszach inwestycyjnych „w związku z zarządzaniem przez towarzystwo funduszami inwestycyjnymi w sposób nierzetelny i nieprofesjonalny, niezapewniający zachowania należytej staranności i niezgodny z zasadami uczciwego obrotu, a także nieuwzględniający najlepiej pojętego interesu funduszy oraz uczestników funduszy oraz w sposób niezapewniający stabilności i bezpieczeństwa rynku finansowego".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA