REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

XIV Forum Funduszy już w czwartek

W czwartek w siedzibie GPW odbędzie się XIV Forum Funduszy, coroczna konferencja organizowana przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami. O czym będą dyskusje?
Foto: Bloomberg

– Forum Funduszy od kilkunastu lat jest miejscem wymiany poglądów i dialogu między naszym środowiskiem a organami administracji państwowej, jest to bowiem najważniejsza konferencja funduszy inwestycyjnych, całkowicie bezpłatna i niemająca charakteru komercyjnego – przekonuje Marcin Dyl, prezes IZFiA.

Część merytoryczna rozpocznie się od wystąpienia Izabeli Olszewskiej, członka zarządu GPW, na temat wpływu giełdy na rynek funduszy inwestycyjnych. Następnie Ignacy Morawski, szef SpotDaty, wskaże kluczowe trendy makroekonomiczne w kontekście najbliższej przyszłości rynku kapitałowego. Po nim zaplanowano wystąpienie prof. Krzysztofa Jajugi, prezesa zarządu CFA Society Poland, na temat wpływu fintechów na rynek kapitałowy. W ramach XIV Forum odbędą się również trzy panele dyskusyjne. Pierwszy z nich dotyczyć będzie implementacji regulacji MiFID II, co dość mocno zmieniło relacje między towarzystwami funduszy inwestycyjnych a dystrybutorami ich produktów. Od kilku miesięcy – po publikacji przez KNF stanowiska o tzw. zachętach – obie grupy mają problem z rozliczaniem się między sobą. Następny panel dyskusyjny będzie o przygotowaniach do uruchomienia PPK, natomiast tegoroczna konferencja IZFiA zakończy się dyskusją o sytuacji funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

– Podczas konferencji sygnalizowane są i poruszane najważniejsze problemy branży. Wierzymy, że jasne artykułowanie spostrzeżeń, przy udziale licznych interesariuszy, pomaga zapewnić odpowiednią jakość działań podmiotów zarządzających aktywami oraz wspiera zarówno nadzór, jak i ministerstwo w dostosowywaniu otoczenia legislacyjnego tak, by sprzyjało rozwojowi rynku – podkreśla Dyl.

„Parkiet" i „Rzeczpospolita" są patronami medialnymi forum.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA