Fundusze inwestycyjne TFI

Wejchert idzie na zakupy

Łukasz Wejchert i Maciej Żak, zarządzający wspólnie Dirlango Tech FIZAN, chcą w najbliższym czasie zebrać kapitał na nowe inwestycje i podwoić aktywa funduszu.

Łukasz Wejchert, współtwórca Dirlango.

Foto: materiały prasowe

Wejchert i Żak to m.in. byli szefowie Onetu. Razem uruchomili Dirlango Tech FIZAN. W ubiegłym roku o funduszu było głośno z powodu inwestycji w Beyond Meat. Spółka powstała w 2009 r. i zajęła się produkcją białkowych substytutów mięsa. W ubiegłym roku z dużym sukcesem zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie. Fundusz Dirlango obejmował akcje Beyond Meat jeszcze przed debiutem, jednak inwestorzy nie ujawnili skali zaangażowania w spółkę. Akcje sprzedali pod koniec 2019 r.

– Wyszliśmy z Beyond Meat zaraz po tym, gdy skończył nam się lockup na sprzedaż akcji. Udało nam się pomnożyć kapitał i była to nasza najlepsza inwestycja – przyznaje Wejchert. Fundusz przeznaczył gotówkę na kolejny zakup. – Na początku roku, oczywiście nie spodziewając się pandemii, zainwestowaliśmy w Glovo, spółkę zajmującą się dostawami jedzenia czy zakupów – wspomina Wejchert. Glovo obecnie nie jest notowane na giełdzie, firma finansowana jest przez europejskie i globalne fundusze private equity. Zarządzający Dirlango Tech FIZAN liczą na zdecydowany wzrost zainteresowania usługami podobnymi do Glovo. – Wszystkie nasze inwestycje opierają się na fundamentalnych założeniach odnośnie do trendów, które obserwujemy na świecie – tłumaczy Wejchert. – W przypadku Beyond Meat chodziło o trend na zdrowe jedzenie, zmiany klimatu i ograniczenia emisji CO2. W kontekście Glovo wierzymy, że ludzie będą przez tego typu platformy zamawiać produkty nawet dziesięć razy częściej niż teraz. Wirus takie procesy przyspieszy – przekonuje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.