Fundusze inwestycyjne TFI

Investors TFI: Umorzenia już wyhamowały

– Chcemy solidnie zaznaczyć swoją obecność w II transzy wprowadzania pracowniczych planów kapitałowych – zapowiada Zbigniew Wójtowicz, prezes Investors TFI.

Zbigniew Wójtowicz, prezes Investors TFI.

Foto: materiały prasowe

Jak zauważa Wójtowicz, 116 umów o prowadzenie PPK, które TFI podpisało podczas I transzy PPK, to jeden z lepszych wyników i najwyższy wśród towarzystw nienależących do grup kapitałowych. Według szacunków Investors TFI 116 wspomnianych firm zatrudnia blisko 80 tys. pracowników, z których około 27,3 tys. może uczestniczyć w PPK. Poza tym Investors TFI podpisało tylko w 2019 r. prawie 80 umów o prowadzenie PPE i łącznie obsługuje ponad 100 firm, a także około 13 tys. klientów w ramach tych programów emerytalnych.

Na koniec 2018 r. Investors TFI miało pod zarządzaniem 9 mld zł aktywów, teraz jest to 9,27 mld zł. Wójtowicz ocenia, że wyniki funduszy w 2019 były satysfakcjonujące dla klientów. Rok 2019 nie był jednak udany dla Investors TFI pod względem salda sprzedaży. – Klienci z funduszy otwartych wycofali około 480 mln zł netto, a także kilkanaście milionów zł netto z funduszy zamkniętych – podsumowuje Wójtowicz. Dodaje, że najwyższe umorzenia miały miejsce na początku roku, a ich przyczyną mogła być ciężka końcówka 2018 r. na rynkach akcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.