Fundusze inwestycyjne TFI

Zarządzający. Elita funduszy inwestycyjnych

Od naszego ostatniego rankingu „Zarządzający o zarządzających" minęło pięć lat. O tym, jak długi jest to czas na rynku kapitałowym, świadczy zmiana pokoleniowa, do której doszło w zestawieniu najlepszych zawodowych inwestorów.
Bogdan Jacaszek PGE TFI „Żelazna konsekwencja granicząca z uporem, elokwentny erudyta z poczuciem humoru”. „Ogromna kultura osobista, szerokie horyzonty i otwartość względem kolegów”. No i oczywiście „dobre, powtarzalne wyniki”.
Archiwum

Drugie zestawienie zarządzających funduszami najlepiej ocenianych przez przedstawicieli konkurencyjnych TFI istotnie różni się od swojej pierwszej edycji z początku 2013 r.

Zmiana warty

Wtedy czołowe miejsca zajmowali bardzo doświadczeni zarządzający akcjami, którzy zdążyli zebrać bagaż doświadczeń zarówno podczas hossy zakończonej w 2007 r., jak i – co ważniejsze – bessy, która po niej nastąpiła. Bezdyskusyjnym zwycięzcą rankingu był Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. Bardzo wysoko oceniono m.in. Pawła Homińskiego, członka zarządu Noble Funds TFI, Konrada Łapińskiego, prowadzącego własny fundusz Total FIZ, Rafała Janczyka, dyrektora inwestycyjnego w Aviva Investors TFI, Adama Drozdowskiego, z własnym funduszem InValue FIZ, czy Ryszarda Rusaka, dyrektora inwestycyjnego w Union Investment TFI. Z tej listy, w czołówce zestawienia, zostały już tylko dwie osoby – Janczyk i Rusak.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.