Forex

Czy Rezerwa Federalna jest w stanie zaskoczyć inwestorów?

Dolar w ostatnich tygodniach znowu ma wzięcie. Pomogli mu bankierzy centralni. W tym tygodniu ponownie sternicy polityki monetarnej będą w centrum uwagi.
Foto: AFP

Ostatnio swoje „pięć minut" miał Europejski Bank Centralny, a teraz nadszedł czas na amerykańską Rezerwę Federalną. O tym, jak duży wpływ bankierzy centralni mogą mieć na rynek walutowy, przekonaliśmy się już nieraz. Przynajmniej więc w teorii czeka nas gorący tydzień na rynku. Tylko czy teoria przełoży się na praktykę? Czy Fed jest w stanie czymś jeszcze zaskoczyć?

Fed bliżej zacieśniania

Układ sił wśród bankierów centralnych jest znany. Dzisiaj to Fed jest bliżej zacieśniania polityki pieniężnej niż Europejski Bank Centralny. I to w ostatnim czasie przekłada się na siłę dolara amerykańskiego. I chociaż nikt się nie spodziewa, że w środę Fed zacznie zacieśnienie polityki, to już sama wzmianka na ten temat może być pożywką do większych ruchów na rynku walutowym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.