REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Forex

Typ techniczny: Para EUR/NZD z coraz większym apetytem na zwyżki

Para EUR/NZD zjechała ostatnio w okolice 1,6700. Na tym poziomie spadki się jednak zatrzymały.
Foto: Bloomberg

Zdaniem Pawła Śliwy, analityka BM mBanku, to, że akurat na tym poziomie zatrzymała się przecena europejskiej waluty, może być sygnałem do zwyżek tej pary. Przemawiać mają za tym także inne czynniki. – Podobne wnioski można wyciągnąć z przełamanej linii trendu spadkowego. Nie bez znaczenia jest pozytywna dywergencja wskaźnika MACD, która także wspiera posiadaczy długich pozycji. Oscylator zbieżności i rozbieżności średnich kroczących jeszcze jednak nie przełamał wartości zero i pozostaje po stronie wartości ujemnych – wskazuje Śliwa i ostrzega, że ten ostatni aspekt każe zachować czujność. Na jakie więc poziomy inwestorzy powinni zwrócić szczególną uwagę?

– Wzrost po przetestowaniu wsparcia 1,6700 pozwala z większym optymizmem patrzeć na północ. Potwierdzeniem mocnego euro będzie przełamanie lokalnego oporu 1,6850. W przeszłości wartość ta była miejscem rozpoczęcia korekty, czyli ruchów wzrostowych. Tym razem, jeżeli tworzy się nowy trend wzrostowy, białe świece będą fazą impulsu – podkreśla Śliwa. Jak dodaje, również inne elementy wskazują, że poziom 1,6850 może się okazać kluczowy dla EUR/NZD w najbliższym czasie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA