REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ techniczny: NZD/USD – wsparcie w grze

Para walutowa NZD/USD na początku roku wykonała kolejny zwrot.
Foto: Adobestock

Z poziomu prawie 0,68 zjechała w okolice 0,66, co w praktyce oznacza ruch spadkowy o około 2 proc. W pewnym momencie para NZD/USD była już nawet poniżej 0,66, jednak ostatecznie podaż nie poszła za ciosem, co może mieć swoje konsekwencje. – Mimo naruszenia w połowie stycznia wsparcia ma ono szansę przetrwać próbę czasu. Szczególnie że jest poparte zniesieniem kierunkowym FE100 – wskazuje Paweł Śliwa, analityk BM mBanku. Zwraca uwagę, że na wykresie tej pary można dostrzec tworzącą się formację, która może przybrać kształt odwróconej RGR.

Foto: GG Parkiet

– Aby formacja ukształtowała się w całości, niezbędne jest umocnienie NZD przynajmniej do wartości 0,6666, gdzie znajduje się linia szyi. Niestety, jest ona ukośnie wzrostowa, co powoduje, że każdy interwał czterogodzinny oddala ją od powyższej wartości – podkreśla Śliwa. Poziom 0,66 nabiera szczególnego znaczenia. Dopiero utrzymanie go w grze mogłyby być sygnałem do kolejnych ruchów. – Konsekwencją utrzymania się NZD/USD powyżej wsparcia powinien być ruch wzrostowy nawet w stronę ostatnich szczytów, czyli oporu 0,6750. Taki ruch mógłby się przerodzić w falę impulsową, gdzie białe świece są wysokie, a ich kąt nachylenia ostry. Szybka analiza wskaźnika MACD, gdzie widoczna jest pozytywna dywergencja, zdaje się potwierdzać taki scenariusz – podkreśla Śliwa. Co się stanie, jeśli jednak ta sekwencja zdarzeń się nie zmaterializuje? – Alternatywa to kontynuacja tendencji spadkowej przełamującej 0,6600. Kolejnym ważnym poziomem będzie znajdująca się 50 pipsów niżej linia wyznaczana przez poziom 0,6560 – podkreśla przedstawiciel BM mBanku. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA