Finanse

Zielone światło dla GPW Benchmark

Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła GPW Benchmark na opracowywanie wybranych wskaźników referencyjnych.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Na tej podstawie Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych dokonał 29 listopada 2019 r. wpisu GPW Benchmark do rejestru administratorów wskaźników referencyjnych. Komisja Nadzoru Finansowego podkreśla jednak, że decyzja ta nie obejmuje swoim zakresem uprawnienia do prowadzenia działalności jako administrator wskaźników referencyjnych stopy procentowej WIBOR oraz WIBID.

Czym więc będzie się zajmował GPW Benchmark? Firma ta, będąca spółką zależną GPW, będzie administratorem indeksów giełdowych z głównego rynku GPW, NewConnect oraz Treasury BondSpot Poland, a od 1 stycznia 2020 r. także indeksów WIG-ESG oraz CEEplus.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.