REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Rusza CFA Society Mentoring Program

Pierwsza edycja CFA Society Poland Mentoring Program wystartowała z początkiem września, jednak oficjalna inauguracja, podczas której zostaną ogłoszone pary mentor–mentee, odbędzie się podczas CFA Society Poland Annual Seminar 11 października – wydarzenia składającego się z serii inspirujących warsztatów dla członków polskiej społeczności CFA.
Foto: Fotolia

Co ważne, w programie mentoringowym członkowie mogą pełnić rolę zarówno mentora, jak i mentee – przy uwzględnieniu ich pozycji zawodowej oraz doświadczenia. – To oryginalny wyznacznik naszego programu – wyjaśnia Monika Grabek, Executive Director CFA Society Poland. – Profesjonalista z tytułem CFA nie musi wyłącznie pełnić roli mentora. Z myślą o jego kolejnych wyborach oraz oczekiwaniach wobec własnego życia zawodowego stwarzamy mu możliwość rozwoju pod okiem topowych profesjonalistów w branży, czyli przedstawicieli zarządów dużych instytucji finansowych oraz przedstawicieli firm związanych z sektorem fintech. Do roli tzw. senior mentorów zaprosiliśmy prezesów TFI, PTE, członków zarządu banków, a także przedstawicieli funduszy private equity i organizacji związanych z mediami. Mentor z tytułem CFA może stać się zatem jednocześnie mentee pod opieką senior mentora.

Autorski program mentoringowy opracowany przez CFA Society Poland to całoroczny projekt stworzony przede wszystkim z myślą o członkach społeczności CFA. Program mentoringowy wpisuje się w nową strategię CFA Society Poland. Organizacja stara się odpowiadać na oczekiwania swoich członków, którzy oczekują od społeczności zawodowej profesjonalnego wsparcia.

– Nasi członkowie mają dostęp nie tylko do szerokiego spektrum rozwijających warsztatów i szkoleń – dodaje Krzysztof Jajuga. – W tym roku uruchomiliśmy wspólnie z Grupą HRK Career Management Program; inicjatywę, w której nasi członkowie mogą korzystać ze wsparcia konsultantów ds. kariery. Ponadto, już wkrótce będziemy mogli zaprezentować naszym członkom nowy program CFA Society Poland Profit Program, inicjatywę, w ramach której zaoferujemy atrakcyjne usługi i produkty na preferencyjnych warunkach, aby wyróżnić przynależność członków do naszej organizacji.

Lista przykładowych senior mentorów w CFA Society Poland Mentoring Program:

Anna Maj, FinTech Leader, PwC

Ewa Małyszko, Prezes Zarządu, PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych

Izabela Olszewska, Członek Zarządu, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Marcin Petrykowski, Dyrektor Zarządzający, S&P Global Ratings

Andrzej Stec, redaktor naczelny "Parkietu", z-ca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej"

Tomasz Świeboda, Managing Partner, Inovo Venture Partners

– Organizacje zawodowe powinny wspierać swoich członków w ciągłym doskonaleniu kompetencji oraz pogłębianiu wiedzy zawodowej. Dlatego w ramach tzw. membership value szukamy najlepszych rozwiązań, wzmacniających z jednej strony integrację środowiska finansowego, a z drugiej ułatwiających transfer umiejętności miękkich i twardych wśród profesjonalistów – wyjaśnia prof. Krzysztof Jajuga, Prezes CFA Society Poland. – W tym kontekście mentoring wydaje się być idealnym narzędziem, dostarczającym jego uczestnikom tej rzadkiej wiedzy płynącej z indywidualnego doświadczenia.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA