Finanse

Mikroskopijna giełda, duże ryzyko

Pomysł przejęcia przez GPW słowackiego parkietu już teraz wzbudza wiele emocji.
Foto: Bloomberg

Każdy pomysł konsolidacji giełd budzi na rynku kapitałowym wiele emocji. Tak było chociażby wtedy, kiedy okazało się, że GPW chce kupić giełdę w Izraelu (ostatecznie pomysł ten spalił na panewce). Teraz emocje te powracają ze zdwojoną siłą przy okazji pomysłu zakupu przez GPW giełdy w Bratysławie, o czym informowaliśmy na łamach wtorkowego „Parkietu". Wraz z emocjami pojawiły się także wątpliwości co do sensu tego przedsięwzięcia.

Wątpliwe korzyści

Tak jak informowaliśmy, na razie rozmowy o przejęciu przez GPW słowackiej giełdy toczą się na szczeblu rządowym. Dopiero po pozytywnych rozstrzygnięciach na tym etapie do gry wejdzie sama GPW, która ma się włączyć w rozmowy, przeanalizować i wynegocjować warunki transakcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.