Finanse

PZU: Dywidenda i wzrost

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy kurs akcji PZU poszedł w górę o blisko 20 proc. W piątek przebił poziom 40 zł za akcję, a w poniedziałek wahał się wokół tej kwoty.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Warto wspomnieć, że pod koniec października kurs ubezpieczyciela nieznacznie przebijał 20 zł. Po silnych zwyżkach w końcu zeszłego roku marsz w górę nieco wyhamował, by wiosną tego roku znów szybciej ruszyć w górę.

W październiku spółka wypłaci dywidendę z zysku za 2020, a także 2019 r. Przeznaczy na to nieco ponad 3 mld zł. Na jedną akcję przypadnie z tego 3,5 zł. To druga najwyższa dywidenda w historii spółki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.