REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego: drugi etap rekrutacji

5 czerwca rozpoczną się indywidualne spotkania kandydatów z komisją w ramach II etapu rekrutacji. Na podstawie rozmów komisja wybierze finałową 30-tkę uczestników, którzy wezmą udział w jubileuszowej edycji programu. „Parkiet” jest patronem medialnym wydarzenia.
Foto: Adobestock

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego to bezpłatny kurs wiedzy o rynku finansowym. Dwutygodniowy program dla studentów  – przyszłych liderów, którzy cenią wartość współpracy w zespole i rozumieją, że biznes opiera się na dobrych relacjach i zaangażowaniu.

Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu zostały wybrane na podstawie formularzy najlepiej ocenionych przez komisję. W drugim etapie Alumnami poprzednich edycji programu oraz koordynatorka ALRK sprawdzą wiedzę 100 kandydatów i wybiorą finałową 30-stkę.

Po zakończeniu programu stypendyści mają szansę zdobyć co najmniej dwumiesięczny, płatny staż w jednej z  firm partnerskich. W gronie partnerów programu znalazły firmy działające na polskim rynku kapitałowym. Partnerem strategicznym jest firma consultingowa Bain & Company oraz Santander Bank Polska - partner strategiczny bankowości.

Alumni poprzednich edycji nie ukrywają, że Akademia Liderów Rynku Kapitałowego daje ogromne szanse na rozwój. - Jest to unikalny program kierowany do młodych ludzi, a na tym etapie okazji by w tak bezpośredni sposób czerpać z wiedzy, doświadczenia i rad liderów polskiej sceny biznesu, nie zdarza się zbyt wiele - mówi Bartłomiej Popczyk, konsultant Bain & Company, Alumn IX edycji ALRK.

- Dzięki letniej Akademii Santander Bank Polska będzie mógł rozwijać młode, uzdolnione osoby, które będą szerzyć wiedzę zdobytą w czasie programu - tłumaczy Adam Pankowski, menadżer ds. finansowania specjalistycznego departamentu finansowania dłużnego Santander Bank Polska, Alumn X edycji ALRK.

Partnerami programu są m.in. Allegro, ARIA, Agencja Rozwoju Przemysłu, Deloitte, ING Bank Śląski, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, MCI, Scanmed, Grupa Wirtualna Polska, czy Zeb., a także firmy Alumnów Akademii: Belle Art, Bill Tech i Kabisa.

Termin letniej Akademii zaplanowany jest na 24 sierpnia - 6 września, jednak ostatecznie może ulec zmianie ze względu na zalecenia rządu. „Parkiet" jest patronem medialnym wydarzenia.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA