REKLAMA
REKLAMA

Finanse

MF nie mówi nie

Czy pomysły Marka Dietla, szefa GPW, który proponował ostatnio na łamach „Parkietu", aby wprowadzić obligacje rozwojowe zwolnione z podatku od zysków kapitałowych oraz gwarantowane przez państwo emisje akcji po to, aby zwiększyć skłonność przedsiębiorców do inwestycji, mają szanse wejść w życie? Nie jest to wykluczone, szczególnie jeśli chodzi o obligacje rozwojowe.

Tadeusz Kościński, minister finansów.

Foto: materiały prasowe

Ich idea pojawiła się już w strategii rozwoju rynku kapitałowego (SRRK). Ministerstwo Finansów podkreśla, że nie wycofuje się z tego pomysłu.

– Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego wskazuje na potrzebę wprowadzenia do polskiego porządku prawnego tzw. obligacji rozwojowych – nowej kategorii nieskarbowych dłużnych instrumentów finansowych, stanowiących uzupełnienie źródeł finansowania działań o charakterze rozwojowym. W dokumencie jednocześnie podkreślono, iż w celu poprawy płynności instrumentów finansowych dla finansowania inwestycji Ministerstwo Finansów rozważy wprowadzenie preferencji podatkowych dla tego typu obligacji – podkreśla resort finansów i jednocześnie dodaje, że temat ten ma być niedługo wzięty na tapetę. – W najbliższym czasie rozpoczną się prace grupy roboczej Rady Rozwoju Rynku Finansowego ds. wdrożenia SRRK, w trakcie której jednym z tematów będzie sprawa obligacji rozwojowych, a także inne potrzebne dla rozwoju rynku kapitałowego działania – dodaje MF.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA