REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Zmienność nakręciła rekord na futures na akcje

To, co ostatnio dzieje się na warszawskiej giełdzie, z pewnością nie należy do standardów. Do czynienia mamy z bardzo dużą zmiennością i ponadprzeciętną aktywnością inwestorów. Dzieją się przy tym rzeczy, które w normalnych warunkach nie miałyby racji bytu. Tak było m.in. w końcówce ubiegłego tygodnia.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Zmienność jest solą rynku terminowego. Przekonać mogliśmy się o tym na rynku kontraktów na akcje. W piątek wolumen obrotu nimi wyniósł 21,96 tys. sztuk. Jest to nowy, dzienny rekord w historii naszego parkietu. Poprzedni wynosił 18,09 tys. i pochodził z 8 grudnia 2016 r.

– W niepewnych chwilach inwestorzy na GPW mają do dyspozycji szereg instrumentów, które służą do zabezpieczania portfeli inwestycyjnych albo do inwestowania w dużą zmienność na różnych produktach. Duża zmienność na rynku kojarzy się inwestorom z niepewnością i w pewnym sensie strachem przed spadkiem cen akcji. Dokładnie taką sytuację mogliśmy zaobserwować na parkiecie GPW w zeszłym tygodniu – mówi Filip Duszczyk, wicedyrektor działu rozwoju rynku GPW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA