Energetyka

Energa ma nowego prezesa

Rada nadzorcza Energi z Grupy Orlen powołała Iwonę Waksmundzką-Olejniczak na funkcję prezesa zarządu spółki szóstej kadencji.

Iwona Waksmundzka–Olejniczak

Foto: parkiet.com

Iwona Waksmundzka-Olejniczak była dotychczas w zarządzie Energi od 7 maja 2020 r. W grupie Orlen jest od lutego 2018 r. gdzie sprawowała funkcję dyrektora Biura Relacji Inwestorskich, a następnie była dyrektorem wykonawczym ds. strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich. – W ramach pełnionej funkcji odpowiedzialna jest m.in. za opracowanie i realizację strategii PKN Orlen (w tym strategii R&D), nadzór nad realizacją projektów strategicznych, przygotowanie i realizację projektów integracyjnych, współtworzenie i wdrażanie strategii spółki w zakresie inwestycji kapitałowych, a także kształtowanie i prowadzenie polityki informacyjnej oraz relacji z uczestnikami rynku kapitałowego – czytamy w komunikacie.

Zasiada w radach nadzorczych czeskiej spółki Unipetrol, Orlen Upstream. Jest także wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Baltic Power, która realizuje projekt morskich farm wiatrowych.

Obecnie w skład zarządu Energi wchodzą: prezes Iwona Waksmundzka-Olejniczak, wiceprezes ds. finansowych Marek Kasicki, wiceprezes ds. komunikacji Adrianna Sikorska oraz wiceprezes ds. operacyjnych Dominik Wadecki.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.