Energetyka

Tauron: kiedy ruszy blok w Jaworznie?

Najważniejszym celem grupy jest naprawa uszkodzeń i ponowne uruchomienie bloku. Nie prowadzono żadnych istotnych ustaleń dotyczących wejścia kapitałowego w Rafako.
Foto: materiały prasowe

Zarząd Tauronu podkreśla, że strategia spółki nie zakłada inwestycji w firmy inżynieryjno-budowlane, dlatego na ten moment nie ma mowy o zaangażowaniu kapitałowym w Rafako. Termin ponownego oddania bloku w Elektrowni Jaworznie, który ustalono na luty 2022 r., nie uległ zmianie.

Wyniki pod lupą

Grupa Tauron, w której pełniącym obowiązki prezesa jest Artur Michałowski, odnotowała w I półroczu 11,87 mld zł przychodów, co oznacza wzrost o 16 proc. rok do roku. Wpływ na to miał wyższy wolumen i wyższe ceny sprzedaży energii elektrycznej, przychody z rynku mocy i sprzedaży uprawnień do emisji CO2 oraz przychody ze sprzedaży usług dystrybucyjnych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.